Můj příběh

Jmenuji se Katka a narodila jsem se v Brně ve stejné porodnici, kde jsem později pracovala jako porodní asistentka a porodila své tři děti. Jejich naprosto rozdílné porody mi ukázaly, jak obrovský vliv na průběh porodu a těhotenství má psychika.

Prošla jsem těhotenskými komplikacemi s pobytem v nemocnici, porodem spontánním i císařským řezem, kojením i nekojením, kojením dítěte po jeho operaci, potratem a kladením si otázek ...podstoupím AMC, jak se zachovám, pokud bude mé dítě postižené?

Často jsem přemýšlela nad tím, proč jsem si tako náročnými situacemi musela projít...a dospěla jsem k poznání, že prožíváním těchto situací jsem byla učena...

Vše jsem si musela zkusit a pocítit "na vlastní kůži", abych se v budoucnu uměla vcítit do žen, které si tímto vším mohou procházet...a já jim tak mohla lépe a soucitněji pomoci.

OSOBNÍ CESTA


Od malička jsem měla blízko k bylinkám. Už jako malá holka jsem díky kamarádům mých rodičů přicházela do kontaktu s akupunkturou, reflexologií, později mou pozornost přitáhla homeopatie, psychosomatika.

Nejsilněji mne ovlivnily mé dosud nejtěžší situace v životě - komplikovaný porod mé dcery, její operace a pobyty v nemocnici v ½ roce jejího života a následné domácí umírání mých nejbližších - maminky a prarodičů.

Moje tělo, které je mým největším učitelem, reagovalo na tuto velkou psychickou zátěž stažením se a následnými zdravotními komplikacemi. Klasická medicína mi pomoci nedokázala a já jsem byla nucena hledat cestu.

Sama na svém těle jsem mohla procítit účinky kraniosakrální terapie, léčení jizev, cvičení pánevního dna, vlivu doteku a dechových technik.

Cesta k mému zdraví se tak stala cestou sama k sobě.

Postupovala jsem ve svých myšlenkách stále do větších hloubek a paradoxně jsem objevovala jednodušší a dávno známé věci - nutnost přijetí, smíření se a na samém dně a počátku všeho jsem "objevila" LÁSKU, jejíž nedostatek stojí za všemi disharmoniemi a nemocemi.

Pochopila jsem, jak důležitá je v životě láska k sobě, svému tělu a životu.

Jako obzvlášť důležitou ji vnímám před otěhotněním a v průběhu těhotenství, kdy by se žena měla do lasky a harmonie doslova obalit. Velice tak pomůže vývoji miminka a hladkému průběhu porodu.

Vím, jak těžké je dělat v životě změny. Velice ráda půjdu část Vaší cesty po Vašem boku a podpořím Vás v láskyplné péči o sebe.